Web sitesinin olması gerekenler özellikler nelerdir ve ilk izlenimi her zaman önemlidir.

Eğer web sitenizde olması gereken özellikler nelerdir sorusuna cevap arıyorsanız web siteniz profesyonel değilse veya fonksiyonlarını yeteri kadar yerine getiremiyorsa, takipçi kaybetmesine neden olacaktır.

İyi bir ilk izlenim elde edebilmek için, dikkat edilmesi gereken on üç adım şu şekildedir: Web sitenizde olması gereken özellikler nelerdir yazımızı beğeneceğinizi umut ediyoruz.

Anaokulu, inşaat, bebek ürünleri, çiçekçi, kuaför, otomobil gibi her sektöre uygun ve mobil uyumlu web siteleri SadeceON’da! Alanında uzmanlaşmış tasarımcılara sen de çok uygun fiyatla web site yaptır ve uygun fiyata hizmet alabilme fırsatını kaçırma! 10 liradan başlayan ekonomik fiyatlar ve profesyonel web siteleri için SadeceON’u ziyaret etmeyi unutmayın!

Url: Kısa ve öz olmalıdır. En iyi URL’ler istediğimizin karşılığını verendir.

Görüntülenme Süresi: Ana sayfanın boyutu önemlidir. Kullanıcı bir sayfayı açmak için uzun bir süre bekleyebilir. Sayfaların 50k boyutundan büyük olmaması iyi olur. Özellikle ana sayfa hızlı bir şekilde görüntülenebilir olmalıdır.

Bakmak ve hissetmek: Sayfalar kolayca okunabilir, anlaşılabilir ve hatırlanabilir olmalıdır. Sayfaların resim ve yazılarla çorba edilmemesi önemlidir. Sayfadaki fontlar okunabilecek boyutta olmalı ve uyumsuz renklerden uzak durulmalıdır.

Yazılım indirme ihtiyacı: Siteye girdiğinizde, siteden size bu yazılımı indirme ihtiyacınız gibi bir uyarı vermesi, kullanıcıların kafasını karıştırır ve şüpheye düşürür.

Ana sayfa: Kullanıcılar bir siteye girdiklerinde, her şeyi ekranlarında görmek isterler. Herhangi bir kaydırma yapmak istemezler.

İletişim Bilgileri: Kullanıcılara site hakkında e-mail, telefon numarası gibi bilgiler vermek, kullanıcıların siteye olan güvenini arttırır.

Değer Göstergesi: Kullanıcı siteyi gezerken, kullanıcıların sitenin ne tür özelliklere sahip olduğunu bilmesi önemlidir. Site hakkında bilgiler ana sayfada bulunmalıdır.

Hareket noktası: Ana sayfada gözükebilen, önemli noktaları gösteren linkler olmalıdır. Ayrıca site kullanıcıları teşvik edici ve ilgi çekici görünmelidir.

Daha Fazla İnceleme İsteği: Sitemiz kullanıcıların ilgisini artıracak şekilde olmalıdır. Temel amaç, kullanıcıların kalabildikleri kadar uzun süre kalmaları ve tekrar siteye gelmeleridir.

Kimlik Kontrolü, Sertifikalar: Çeşitli kontrollere ve sertifikalar, kullanıcıların güvenini artırır.

Yönetimden Açıklama: Sitede gezenlere, sitenin vizyonu ve değeri hakkında bilgi verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir