Pandemi ve Üç Maymun

Pandemi ve Üç Maymun

Merhabalar Değerli Blog Takipçilerimiz. ve Üç Maymun ” başlıklı yazımızda, 1 yılı aşkın bir süredir, küresel gündemi işgal eden covid-19, corona virüsü, salgınına farklı bir bakış açısı ile bakmaya çalışacağız. öncesinde ve sonrasında geldiğimiz bu noktada çok sayıda insanın yaşadıklarına, bakış açılarına, hayatında ki değişikliklere ve uygulamalarına, davranış biçimlerine bakarak ulaştığımız sonuçlara eminim ki kolaylıkla varabileceğimiz kanaatindeyim.

PANDEMİ ve ÜÇ MAYMUN

Pandemi ve Üç Maymun İlişkisi
ve Üç Maymun Sembolü

Dijital dünyada ki önlenemez yükselişin, çizmeye çalışacağımız insan profiline etkisi, hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. Ancak bu gerçeğin ; eşya bağlamında değerlendirilmesi, insan bağlamındaysa içselleştirilmemesi mutlak gerekliliktir. Hal bu ki dünyamıza baktığımızda bu durum tam aksi istikamette ilerlemekte, adeta eşya, insanı kullanır hale gelmiş ve teslim almış durumdadır. Konu, oldukça kapsamlı olarak ele alınmalı ve bu analizimize elbette sığmayacak kadar detaylıdır. Bu nedenle farklı bakış açımızı ve vardığımız sonuçları kısaca sizlerle paylaşmak istedik.

PANDEMİ ve ÜÇ MAYMUN SEMBOLÜ İLİŞKİSİ


  • Neredeyse tüm günümüzü online olarak geçiriyor, hesaplarımızda geziyoruz. Mobil cihazlarımızda oldukça fazla vakit geçiriyoruz. Magazin, haberler, videolar izliyor, gündemi takip etmeye çalışıyoruz. Kulaklıklarımızda takılı elbet, müzik dinliyor, hikayeler izliyoruz.
  • Kendimize uygun gördüğümüz hareketlilikler sergiliyoruz. Hem de her ortamda ve aynı ortamda bulunan diğer insanları umursamadan, önemsemeden. ASLINDA KALABALIK İÇİNDE YALNIZIZ.
  • Gözlüğümüzde gözümüzde genelde. Yakın gözlüğü elbet 🙂
  • süresi boyunca da maskemizi salgın gerekliliğinden takıyoruz.

Pandemi ve Üç Maymun Sembolü
ve Üç Maymun Sembolü

Yukarıda belirtmiş olduğumuz davranışlar ve profilimiz son derece basit görünebilir. Ancak zihnimizde bu durumu  canlandırdığımızda GÖRMÜYORUZ, DUYMUYORUZ, KONUŞMUYORUZ, sonucuna varabiliriz diye düşünmekteyiz. Peki bu size bir şey hatırlatıyor mu ? Meşhur ÜÇ MAYMUN SEMBOLÜNÜ ? Bu bakış açısından hareket ile inancımızın temel kaynağı olan Kur’an dan, konumuz ile ilgili bazı ayetlerden bahsetmeliyiz.

  • BAKARA 65 : ” …….. bizde onlara sefil maymunlar olun dedik. ”
  • MAİDE 60 : ” ……….. onlardan maymunların ….. yaptığı ….. ”
  • ARAF 166 : ” Yasaklandıkları şeylerden ötürü öfkelendiler. Onlara aşağılık maymunlar olun dedik. ”

ve Üç Maymun başlıklı yazımız, bir ilahiyat sohbeti değildir ve elbette uzmanlarının değerlendirmesi gereken bir konudur. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi olaylara farklı bakış açıları ile bakıldığında ve düşünüldüğünde hangi sonuçlara varılabileceğinin hususuna dikkat çekmektir.

Bize yaratılanların en şereflisi olduğu bildirilen insanın, nelere, niçin, nasıl ve neden gelebileceği hususlarını da düşünmeli değil miyiz ? Acaba güncel olarak değinmeye çalıştığımız  bu bakış açısı mı gerçekleşmekte ?

Aşağıda yer alan sosyal medya paylaşım butonlarımızdan sizde ve Üç Maymun ” başlıklı yazımızı sosyal medya platformlarında paylaşabilir, değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Pandemi ve Üç Maymun
ve Üç maymun başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda pandemiye farklı bir bakış açısı ile yaklaştık. Pandemi ile Üç Maymun sembolünün ilişkisi.

2 yorum

  1. İnanılmaz bir bakış açısı. Teşekkürler. Değerlendirilmesi gereken bir bakış açısı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir