Geleceğin tahsili yeniliklerin tatbiki ve muasirlik konferansı

Geleceğin Tahsili Yeniliklerin Tatbiki ve Muasirlik Konferansı 27 Ekim 2018 Cumartesi tarihinde Azerbaycan Bakü Odlar Yurdu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Global Career Institute önderliğinde düzenlenen Gələcəyin Təhsili: Yeniliklərin Tətbiqi və Müasirlik Konferansı, ( Geleceğin Tahsili, Yeniliklerin Tatbiki ve Muasirlik ) Amerika San Diego Üniversitesi’nin Dubai şehrinde faaliyet gösteren Wollongong Üniversitesi’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi’nin, Türkiye Oku Düşün Derneği’nin, Azerbaycan Bakü Odlar Yurdu Üniversitesi’nin ve Study in Azerbaycan şirketi’nin desteği ile 27 Ekim 2018 Cumartesi tarihinde gerçekleştirildi.

Gələcəyin Təhsili: Yeniliklərin Tətbiqi və Müasirlik” Konferansı, Global Career Institute Direktörü Sn. Orhan HASANOĞLU, Devlet Pedagoji Üniversitesi’nin Prodüktörü Sn. Eldar Aslanov, Bakü Odlar Yurdu Üniversitesi’nin Rektörü Sn. Profesörü Əhməd Vəliyev, San Diego Üniversitesi’nin Profesörü Sn. Pietera Fraser, Wollongong Üniversitesi’nin Başkanı Profesör Sn Mohammed Salam’ın konuşmaları ile açıldı.

“Gələcəyin Təhsili: Yeniliklərin Tətbiqi və Müasirlik” Konferansı’nın ikinci oturumunda birbirinden değerli konuşmacılar  ” Geleceğin Eğitimi ve Gelişen Teknolojilerin Eğitim üzerindeki etkileri ‘‘ hakkında sunumlar gerçekleştirdi.


Türkiye İstanbul’da faaliyet gösteren Unsalanweb Design & Creative Studio firması sahibi Sn. Onur ÜNSALAN‘ın hazırladığı Geleceğin Tahsili, Yeniliklerin Tatbiki ve Gelişen Teknolojiler ile Eğitim Sektöründe yaşanan gelişmeler hakkında ki sunumu ”21. yüzyılda yaşadığımız teknolojik gelişmeleri ve gelecekte bizleri hangi teknolojilerin beklediği” gibi  konularında gerçekleştirdi.

 • Eğitim ve Teknoloji Kavramları.

 • Bilgi ve Teknoloji Çağında Eğitimde ki Gelişmeler Nelerdir ?

 • Bir Eğitmenin Gelişen Teknolojiler Karşısında İhtiyaç Duydukları Nelerdir ?

 • Gelişen Modern Teknolojilerin Eğitimde ki Yeri ?

 • Geleceğin Modern Teknolojisinde Bizleri Neler Bekliyor ?

Unsalanweb Design & Creative Studio firması sahibi Sn. Onur ÜNSALAN‘ın hazırladığı sunum, yukarıda belirtilen başlıklar altında toplandı ve katılımcılar tarafından beğeni ile alkışlandı.


Türkiye merkezli Oku Düşün Derneği Genel Başkanı Sn. Serkan EKMEN ” Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar ” başlıklı sunumuna, ” SERKAN DEDİ Kİ  ! ” dikkat oyunu ile başladı. Katılımcılar tarafından beğeni ile takdir edilen bu oyun, seyircilerin sahneye davet edilmesi ile doruk noktasına ulaştı. Oyun sonunda kazanan 3 katılımcıya, Sn. Serkan EKMEN, ” ENGEL YOK ” isimli kitabını imzalı olarak hediye etti. Katılmış olduğu konferanslar ve seminerlerde bu ve benzeri oyunlar ile katılımcılar tarafından beğeniyle izlenen Sn. Serkan EKMEN, dersler esnasında öğrencilerin dikkatini toplamak ve dersi eğlenceli hale getirmek için oyunlardan faydalanılması gerektiği üzerinde durdu.

Yapılan bir araştırmaya göre ; çocukların ve gençlerin dersleri dinlerken maksimum konsantrasyon süresinin, sadece 7 saniye olduğunu vurgulayan Sn. Serkan EKMEN, dikkat dağınıklığının sebebinin çok renkli, çok sesli, çok uyarıcılı ekranlar olduğunu belirterek, ortalama 7 saatimizi alan ekran bağımlılığına karşı bilinçli olmak gerektiğini söyleyerek sunumuna devam etti. Her çocuğun aynı zamanda ormanlara dönüşebilecek bir tohum olduğunu, bundan dolayıda öğrenci eğitimlerine titizlikle devam edilmesi gerektiğini belirten Sn. Serkan EKMEN, sunumunu Necip Fazıl Kısakürek’in ” Utansın ” şiiri ile tamamladı ve katılımcılar tarafından coşku ile alkışlandı.


“Gələcəyin Təhsili: Yeniliklərin Tətbiqi və Müasirlik” Konferansı, konuşmacılara çeşitli hediyelerin ve katılım sertifikalarının takdim edilmesi ile sona erdi.

GELECEĞİN TAHSİLİ : YENİLİKLERİN TATBİKİ ve MUASİRLİK KONFERANSI HAKKINDA İLGİLİ YAZILAR

Gələcəyin Təhsili: Yeniliklərin Tətbiqi və Müasirlik Konferansı 27 Ekim 2018 Cumartesi tarihinde Odlar Yurdu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

GELECEĞİN TAHSİLİ : YENİLİKLERİN TATBİKİ ve MUASİRLİK KONFERANSI HAKKINDA BASINDA ÇIKAN HABERLER

http://www.gyf.org.az/index.php?option=com_content&view=article&id=472:thsil-oebmizin-mkdalarna-beynlxalq-sertifikat-tqdim-edildi&catid=37:thsil&Itemid=50

http://newscenter.az/2018/10/22/bakida-geleceyin-tehsili-yeniliklerin-tetbiqi-ve-muasirlik-adli-beynelxalq-konfrans-kechirilecek.html

http://www.azadinform.az/news/a-185304.html

Gələcəyin Təhsili

http://www.oyu.edu.az/?action=news&id=108

Bakıda “Gələcəyin Təhsili: yeniliklərin tətbiqi və müasirlik” adlı beynəlxalq konfrans keçiriləcək

Geleceğin Tahsili, Yeniliklerin Tatbiki ve Muasirlik Konferans
Global Career Institute önderliğinde düzenlenen Gələcəyin Təhsili: Yeniliklərin Tətbiqi və Müasirlik Konferansı, ( Geleceğin Tahsili, Yeniliklerin Tatbiki ve Muasirlik ) Amerika San Diego Üniversitesi’nin Dubai şehrinde faaliyet gösteren Wollongong Üniversitesi’nin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi’nin, Türkiye Oku Düşün Derneği’nin, Azerbaycan Bakü Odlar Yurdu Üniversitesi’nin ve Study in Azerbaycan şirketi’nin desteği ile 27 Ekim 2018 Cumartesi tarihinde gerçekleştirildi. Geleceğin Tahsili, Yeniliklerin Tatbiki ve Muasirlik Konferans

4 yorum

 1. Başarılarınızın devamını dilerim. Gerçekten yararlı bir konferansmış. Katılmayı isterdim. İnşallah bir başka sefere.

  1. Author

   Değerli yorumunuz için teşekkürler Arzu Hanım. İnşallah bir başka seminerde görüşmek dileğiyle..

 2. Tebrikler onur bey basarilarinizin devamini dilerim

  1. Author

   Değerli yorumunuz için teşekkürler mustafa bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir